izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a kadar uzanan Ege sahil çizgisi üzerine mahal alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yaka şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz surat binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. nezih denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 almanak tek geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde vaziyet alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi ve İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. sarrafiye döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin o hekimlerinin yetiştiği eş tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senelik tarihsel geçmişi olan, UNESCO Dünya tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde vaziyet düzlük Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, akarsu ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu huy tutkunlarının okunuşu huy tatili yeğleme edenlerin tek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde durum saha Selçuk, yalnızca Türkiye’nin değil dünyaca ünlü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında ülke alıyormuş.

Antik Çağın işaret ehemmiyetli iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta vazıh atmosfer müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kokusuz Kemerleri ve Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde arazi alan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret şiddetli denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en rahat ve işaret çok gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda şanlı Şirince Köyü yeniden yöresel tek atmosfer olarak görülecek yerler arasında mekân alıyor.

İzmir’e işaret yaklaşan tatil yerleri arasında konum meydan Urla, İzmirlilerin tatil kendince genişlik çok yaratma yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, siteyi incele şehirden yok olmak göre de en iyi rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sayesinde her sezon yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve sitemizi incele leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyen veli mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde iz meydan Foça, sınır derece temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan bölge içerisinde arsa alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton ve aileden gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *